DİREKT  ORGANİK VE DOĞAL ÜRÜNLER MARKETİ

Ürün İade ve Garanti Koşulları


İade ve Garanti Koşulları ;

Satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?

•    Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
•    Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
•    Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür.
•    Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız
•    Direkt organik  üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.
•    Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
•    Yukarıdaki şartlara uygun hallerde ve 7 gün içerisinde iade edilen  gönderiyi alıcı  Direktorganik.com   un çalıştığı kargo şirketi ile yapacaktır. Belirtilen sürelerde yapılan gönderimlerde kargo ücreti alıcı tarafından ödenecektir.
•    Ürün stok da yoksa; Direktorganik.com site içindeki ürünlerin tedarikçi firmadaki stok durumlarını güncellemektedir. Ancak bazı durumlarda tedarikçi firmanın stoklarında bulunmayan ürünlerden dolayı gecikme veya iptal durumları sözkonusu olabilir. Bu durumda; Direktorganik.com sizi e-posta ile bilgilendirecektir. Stokta bulunmayan ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir.

Eksik ve hatalı teslimat

Bu durumda 532 7601743/2422472527  numaralı telefondan veya [email protected] tıklayarak bize ulaşın. Hatalı veya eksik gönderilen ürün (tedarikçi stoklarında bulunmama hali dışında) adresinize teslim edilir ve kargo bedeli direktorganik  tarafından karşılanır.

İade, değişim ve ürün teslim alınmaması

 Bu durumda kargolama ücretleri müşteri tarafından karşılanır.
*Hijyenikliği bozulabilecek ürün ve aksesuarlar, , kitap, cd, iç çamaşır vb. ürünlerin iade  veya değişimi satış sözleşmesinde belirtildiği üzere yapılamaz.

Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaştırılmasından sonra, 7 işgünü içinde ödeme tutarınız kredi kartı hesabınıza veya havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade edilecektir.

Siparişin İptali

Herhangi bir sebepten dolayı siparişinizi iptal etmek isterseniz,sparişi takip eden  2 saat içinde   [email protected]   a  e-posta göndermeniz yada 0532 7601743 / 0242.2472527 no’lu telefon ile Müşteri Temsilcisine başvurmanız yeterlidir. Siparişiniz hiçbir gerekçe ibrazı olmadan iptal edilecektir.
Sipariş kargoya verilmiş ise iptal talebiniz öncesinde ,Kargo bedeli tarafınıza yansıtılacaktır. Lütfen iade taleplerinizde sipariş,no,üyelik bilgileriniz vb detayları bildiriniz.

Direktorganik.com’daki ürünlerin garantisi var mıdır?

Direktorganik.com ’de aldığınız her ürün, üretici veya satıcı firmaların  Garanti şartlari ürüne göre farklılık gösterebilir. Ürün müşteriye sağlam olarak ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, müşterilerimizin ürünle ilgili üretici veya satıcı firmalara başvurması gerekmektedir.